Warszawa | Strona główna Jesteś niezalogowany
Warszawa e-wawa.pl
 
Serwis informacyjny Informacje
1 2 3 4 5 RSS WarszawaZwiększ czcionkęZmniejsz czcionkęOryginalna czcionka
9. Wioślarski Puchar Wisły – odrodzenie tradycji
9. Wioślarski Puchar Wisły – odrodzenie tradycji W sobotę, 3 czerwca 2017 r., na Saskiej Kępie w Warszawie wioślarze będą rywalizować w Regatach o Puchar Wisły. Zawody, organizowane przez Fundację Towarzystwo Wioślarskie Syrenka, odbędą się już po raz dziewiąty.
Sukcesy polskich wioślarzy na arenie międzynarodowej wpływają na wzrost popularności tej dyscypliny w naszym kraju. Osiągnięcia medalistów ostatnich sezonów – Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej, Joanny Dorociak czy Mirosława Ziętarskiego i Mateusza Biskupa, nie tylko wzbudzają podziw, ale też przyciągają kolejnych chętnych do wiosłowania. W 9. Regatach o Puchar Wisły, które odbędą się 3 czerwca 2017 r. na Saskiej Kępie udział zapowiedziało ponad 80 zawodników.


- Tradycja klubów wioślarskich sięga w Polsce XIX wieku, a pierwsze oficjalne regaty miały miejsce właśnie w Warszawie w 1919 roku. Dzięki cyklicznej organizacja Regat o Puchar Wisły udało się nam wskrzesić niemal stuletnią tradycję wioślarskiego współzawodnictwa - mówi Jarosław Lindqvist, Przewodniczący Rady Fundacji Towarzystwa Wioślarskiego Syrenka. I dodaje - Zależy czytaj dalej Pomiń reklamę.nam na rozwoju wioślarstwa i przyciąganiu młodych ludzi. Mamy sukcesy - w najbliższej edycji po raz pierwszy udział zapowiedziały również osady spoza Warszawy.
Dziewiąta odsłona Regat o „Puchar Wisły”- wiosna 2017, odbędzie się 3 czerwca na ok.

1000 metrowym odcinku Wisły, między mostem Poniatowskiego i Łazienkowskim. Płynąc pod prąd zawodnicy zmierzą się w wyścigach łodzi cztero- i ośmioosobowych ze sternikiem.
- Zapraszamy wszystkich warszawiaków do podziwiania i dopingowania osad wioślarskich w specjalnie przygotowanej strefie kibica na plaży Saskiej Kępy oraz do aktywnego wypoczynku z wiosłami - zachęca Jarosław Lindqvist.
Dla widzów przygotowano takie atrakcje, jak darmową wypożyczalnię kajaków, piknik pod namiotami, zlot foodtracków oraz koncert na zakończenie regat. Na chętnych czekać też będzie instruktor z wioślarską łodzią treningową.


Zgłoszenia uczestnictwa (bez wpisowego) można kierować na adres e-mail biuro@twsyrenka.pl do dn. 1 czerwca 2017r.
Wyłącznym sponsorem wydarzenia jest Dom Development S.A.
Źródło: www.effectivepr.pl... .
Effective PR Dodał: Effective PR
Źródło: Informacja przysłana (niezweryfikowana)
Czytano: 138 raz(y)
Ocena artykułu: 0
Kanał RSS Poleć znajomemu Drukuj Dodaj | czytaj komentarze ( 0 )
E-mail znajomego:
Twój e-mail:
Twój komentarz:
Twój podpis:

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarzeRejestracja

Strona główna
Dodaj artykuł
Twoje artykuły
Szukaj artykułu
Regulamin
Kontakt
Cafe news
RSS Świat
RSS Polska
RSS Warszawa
RSS Polityka
RSS Gospodarka
RSS Kultura
RSS Sport
RSS Technologia
RSS Felietony
RSS Komunikacja
RSS Z prasy
RSS Zdrowie

Warszawa e-wawa.pl

Pozostałe

© Warszawa e-wawa.pl 2004-2018
Hosting:webzoom.pl