Warszawa | Strona główna Jesteś niezalogowany
Warszawa e-wawa.pl
 
Serwis informacyjny Gospodarka Raporty i prognozy
1 2 3 4 5 RSS WarszawaZwiększ czcionkęZmniejsz czcionkęOryginalna czcionka
Jak zabezpieczyć ogród przed mrozem? Sprawdź praktyczne porady przed pojawianiem się lutowych przymrozków
Jak zabezpieczyć ogród przed mrozem? Sprawdź praktyczne porady przed pojawianiem się lutowych przymrozków Przed nami uderzenie ostrej zimy i intensywnych opadów śniegu. Jak przewidują synoptycy mroźne powietrze nadciągające z Rosji i Skandynawii pojawi się w Polsce tuż po 20. lutego. Musimy być w związku z tym bardziej czujni i z rozwagą doglądać naszego ogrodu, by w pełni móc korzystać z jego uroków w sezonie wiosenno-letnim. Jak należy pielęgnować zieloną przestrzeń wokół domu, uśpioną pod mroźną pierzyną? Zdradzamy wam kilka prostych sposobów.

Na ratunek iglakom
W okresie zimowym, na naszą szczególną uwagę zasługują przede wszystkim zielone drzewka, których przykładem są m.in. iglaki. Zamarznięta gleba znacznie zmniejsza dostęp wody do ich korzeni.

Musimy im zatem trochę pomóc i regularnie nawadniać wybierając bardziej słoneczne dni - szczególnie na przełomie lutego i marca. Dzięki temu iglaki po zimie będą nadal cieszyły oko pięknym kolorem, a ich igły pozostaną na swoim miejscu. By w pełni zadbać o te ozdoby ogrodu warto pomyśleć także o ich osłonie – jeszcze nie jest na to za późno. Można wykorzystać do tego zwykły sznurek i delikatnie je obwiązać lub przykryć materiałem, najlepiej agrowłóknem.

Stosując ten prosty, ale jakże skuteczny zabieg, ochronimy drzewka przed silnym wiatrem i ciężarem zalegającego śniegu, które mogą złamać ich gałęzie.

Dla spóźnialskich
Bielenie drzew owocowych to bardzo ważny element zimowych prac w ogrodzie. Jeśli w grudniu jeszcze tego nie zrobiliście warto wykonać ten zabieg czym prędzej. Zaleca się także powtórzyć go, gdy opady zmyły już część farby. Dlaczego należy o tym pamiętać? W okresie zimowym kora drzew narażona jest nie tylko na działanie czytaj dalej Pomiń reklamę.niskich temperatur, ale i wpływ mocnych promieni słonecznych.

Aby zminimalizować różnicę temperatur za dnia i w nocy pnie drzew pokrywa się białą farbą. Skutecznie odbija ona światło i chroni przez nagrzewaniem się kory. Mogłoby to doprowadzić do powstawania ran zgorzelinowych, a nawet odrywania się jej w całości. Co ważne - farba powstrzymuje roślinę przed produkcją soków, a tym samym jej wcześniejszą wegetacją.

Ostrożnie z trawnikiem
Gdy skorupa lodowa pokrywa naszą trawę należy pamiętać, aby ją systematycznie rozbijać.

Unikniemy w ten sposób powstawania pleśni śniegowej. Ważne jest także, aby unikać wchodzenia na przysypany śniegiem trawnik. Gdy go ugniatamy zmniejszamy dostęp powietrza do źdźbeł trawy, a co za tym idzie wytwarzają się wtedy groźne dla jej kondycji grzyby. Z innymi działaniami mającymi na celu ochronę i regenerację gleby, takimi jak spulchnianie czy oczyszczanie, musimy jeszcze poczekać.

Zbyt wczesne wykonywanie tego typu prac może skutkować koniecznością sadzenia trawnika od nowa. – Prace przy użyciu wertykulatora, ponieważ to on najlepiej poradzi sobie z regeneracją naszej gleby po zimie, należy wykonywać na początku kwietnia - tuż po pierwszym koszeniu, nie wcześniej. Jeśli się pośpieszymy doprowadzi to do zniszczenia nowych pędów i zahamowania prawidłowego wzrostu trawy. Niektóre modele wertykulatora tak jak np.

Faworyt PSW40 mają dodatkowo wbudowany aerator. Warto postawić na tego typu rozwiązanie 2 w 1, ponieważ przy okazji napowietrzymy naszą glebę i jeszcze skuteczniej ją zregenerujemy– mówi Artur Krysiak z firmy Krysiak. Pamiętajmy zatem, aby dobrze organizować sobie prace ogrodowe, szczególnie przy pielęgnacji trawnika, który jest największą ozdobą wokół domu.... .

Sfera Dodał: Sfera
Źródło: krysiak.pl
Czytano: 319 raz(y)
Ocena artykułu: 0
Kanał RSS Poleć znajomemu Drukuj Dodaj | czytaj komentarze ( 0 )
E-mail znajomego:
Twój e-mail:
Twój komentarz:
Twój podpis:

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarzeRejestracja

Strona główna
Dodaj artykuł
Twoje artykuły
Szukaj artykułu
Regulamin
Kontakt
Cafe news
RSS Świat
RSS Polska
RSS Warszawa
RSS Polityka
RSS Gospodarka
RSS Kultura
RSS Sport
RSS Technologia
RSS Felietony
RSS Komunikacja
RSS Z prasy
RSS Zdrowie

Warszawa e-wawa.pl

Pozostałe

© Warszawa e-wawa.pl 2004-2018
Hosting:webzoom.pl