Warszawa | Strona główna Jesteś niezalogowany
Warszawa e-wawa.pl
 
Serwis informacyjny Warszawa Kultura
1 2 3 4 5 RSS WarszawaZwiększ czcionkęZmniejsz czcionkęOryginalna czcionka
Polscy projektanci z pomysłem - Diamenty Designu 2016 rozdane
Polscy projektanci z pomysłem - Diamenty Designu 2016 rozdane Powrót do natury, minimalizm i wielofunkcyjność – takie trendy królowały wśród najlepszych projektów wyłonionych w konkursie "Diamenty Designu" podczas Międzynarodowych Targów Warsaw Build 2016. Jury doceniło nowatorskie propozycje polskich projektantów, które w najciekawszy sposób czerpały z inspiracji współczesnego wzornictwa.
Konkurs "Diamenty Designu 2016" po raz drugi towarzyszył Międzynarodowym Targom Budowlanym i Wnętrzarskim Warsaw Build 2016, które odbywały się w listopadzie 2016 r.
w Warszawie. Jego celem jest promowanie niezależnych polskich projektantów i producentów mebli oraz art. wyposażenia wnętrz o największym potencjale rynkowym, łączących estetykę z funkcjonalnością. Tegoroczna edycja zaskoczyła ciekawymi pomysłami wzorniczymi i odważnymi rozwiązaniami rodzimych designerów. Wręczenie nagród laureatom miało miejsce 18 listopada 2016 r.


Diamenty dla najlepszych
Jury składające się z architektów, redaktorów pism branży wnętrzarskiej oraz znawców rynku meblarskiego i artykułów wyposażenia wnętrz zdecydowało o przyznaniu tytułu „Diament Designu 2016” trzem projektom. Miejsce pierwsze oraz wyróżnienie w kategorii „Innowacyjny Pomysł” otrzymała Martyna Wojciechowska za MUM – Mobilny Układ Meblowy stworzony z myślą o współczesnych studentach-nomadach, który przez zastosowanie lekkich materiałów i specjalnych połączeń elementów, usprawnia proces ciągłych przeprowadzek. Drugie miejsce zajęły inspirowane polską kulturą Wełnice – trzy siedziska, autorstwa Szymona Klejborowskiego. Trzecią nagrodę otrzymała rodzina funkcjonalnych stolików UFO marki RAGABA, którą jury wyróżniło również w kategorii „Ekologia”.
Potencjał rynkowy dostrzeżony
czytaj dalej Pomiń reklamę./> Oprócz nagród głównych, Jury przyznało dodatkowe wyróżnienia, doceniając funkcjonalność, potencjał rynkowy czy zastosowanie w projekcie nowatorskich materiałów.

W kategorii „Użyteczność” wyróżnienie otrzymała Patrycja Kryszczuk za siedzisko do przedpokoju JAMNIK, przystosowane do średniej wielkości pomieszczeń w przestrzeni domowej i publicznej. Wyróżnienie w kategorii „Nowatorskie Materiały” przyznano firmie Malita Just Wood za inspirowany naturą projekt stolika kawowego z żywicą. Surowy drewniany blat akacjowy został uzupełniony pasem żywicy z zatopionymi w niej mieniącymi się kawałkami węgla. Wyróżnienie za „Potencjał Rynkowy” otrzymał projekt miękkiego siedziska modułowego – Puffy, składającego się z powtarzalnych, tapicerowanych kostek na metalowej podstawie.

Produkt od phormy.com, znajdujący zastosowanie w przestrzeniach prywatnych i publicznych, zakłada możliwość multiplikacji modułów na długość i szerokość.
Nagroda publiczności
Oprócz Jury najlepsze prace wybierali też Internauci. Tytuł „Diament Designu 2016” od publiczności otrzymała wschodząca na rynku, polska marka Swallow’s Home za lekki stolik pomocniczy MAGALI, wykończony naturalnym fornirem z palisandru i polakierowany na wysoki połysk.
Zwycięskie prace prezentowane były od 16 do 18 listopada 2016. W EXPO XXI Warszawa, podczas Warsaw Build 2016.

Tegoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła ponad 2100 odwiedzających z Polski i świata. Spotkaniom towarzyszyły liczne wykłady i prelekcje poświęcone nowoczesnym technologiom projektowania BIM dla wnętrz, termomodernizacji budynków, zmianom w prawie budowlanym czy sposobom aranżacji małych przestrzeni.... .
Effective PR Dodał: Effective PR
Źródło: Infomracja przysłana
Czytano: 72 raz(y)
Ocena artykułu: 0
Kanał RSS Poleć znajomemu Drukuj Dodaj | czytaj komentarze ( 0 )
E-mail znajomego:
Twój e-mail:
Twój komentarz:
Twój podpis:

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarzeRejestracja

Strona główna
Dodaj artykuł
Twoje artykuły
Szukaj artykułu
Regulamin
Kontakt
Cafe news
RSS Świat
RSS Polska
RSS Warszawa
RSS Polityka
RSS Gospodarka
RSS Kultura
RSS Sport
RSS Technologia
RSS Felietony
RSS Komunikacja
RSS Z prasy
RSS Zdrowie

Warszawa e-wawa.pl

Pozostałe

© Warszawa e-wawa.pl 2004-2018
Hosting:webzoom.pl