Warszawa | Strona główna Jesteś niezalogowany
Warszawa e-wawa.pl
 
Serwis informacyjny Warszawa Informacje
1 2 3 4 5 RSS WarszawaZwiększ czcionkęZmniejsz czcionkęOryginalna czcionka
Duński pchli targ pojawi się na Białołęce
Duński pchli targ pojawi się na Białołęce Gdy nieco ponad rok temu otwierali pierwszy sklep Stare na Nowo, nie wiedzieli czy pomysł „pchlego targu pod dachem” przyjmie się w Warszawie. Mieli marzenia, rzetelny biznes plan i know-how prosto z Danii. Dziś są bogatsi o doświadczenie, pewni polskiej gościnności i otwierają kolejny lokal.

Stare na Nowo to miejsce, w którym każdy może być kupującym lub sprzedającym. Osoby starszej daty mogą kojarzyć ideę takiego miejsca ze swojskim, polskim komisem. Osoby prywatne mogą tu sprzedać niechciane rzeczy, odzyskując miejsce w swoim domu i jednocześnie zarabiając pieniądze. Co najczęściej trafia do sprzedaży? – Zdecydowanie ubrania, dlatego wprowadziliśmy limity. Nie chcemy być kojarzeni wyłącznie z odzieżą.

Niemniej do dziś jesteśmy zaskoczeni ilością torebek, które przynoszą kobiety, to istne szaleństwo – przyznaje ze śmiechem duński współwłaściciel, Jesper Sorensen. – Tak na poważnie, ludzie przynoszą najróżniejsze przedmioty. Trafiają do nas zabawki, książki, filmy, gry planszowe, instrumenty muzyczne, drobne sprzęty RTV i AGD, obrazy, kryształy, lampy, walizki, zegarki. Zdarza się, że są to unikatowe rzeczy, istne perełki: hebanowe posążki, białe kruki literackie, wartościowe pamiątki – np.

zdobiona skrzynia, piękna maszyna do pisania z okrągłymi tabulatorami lub… wrzeciono. To nie lada gratka dla ludzi, którzy kochają i specjalnie wyszukują niezwykłe przedmioty „z duszą”.

Niektóre przedmioty sprzedają się w ciągu kilku dni, godzin, a nawet minut. – Były przypadki, że przedmiot wędrował wprost z ręki do ręki: od właściciela, który dopiero co przyniósł go do sklepu do kupującego, który wypatrzył go i natychmiast kupił – opowiada Shanna Sorensen, żona Petera i współprowadząca sklep.
Miejsce wyróżnia także rodzinna, ciepła atmosfera.

To nie jest kolejny sklep, w którym klient ma sprzedać lub czytaj dalej Pomiń reklamę.kupić przedmioty. Tu czuć definicję słowa hygge – jest po prostu przyjaźnie, można przyjść, porozmawiać, są nawet ustawione kanapy i kącik z ciastkami i kawą. – Polscy przedsiębiorcy zdają się zapominać, jakie to ważne. W których sklepach takie kąciki można jeszcze znaleźć? Może w Ikei, ale to również koncept rodem ze Skandynawii – dodaje drugi współwłaściciel, Dariusz Sokołowski.

– U nas nawet sprzedaż rzeczy jest dość wygodna. W skrócie - wystarczy zalogować się u nas na stronie, przygotować listę przedmiotów z cenami, przewieźć wszystko do sklepu, a my przelewamy pieniądze po ich sprzedaniu – mówi Pan Dariusz. Takie podejście do biznesu i ciężka praca sprawiła, że po roku działalności na mapie Warszawy pojawi się drugi lokal. Co więcej, pierwszy sklep na Ursynowie cieszy się takim powodzeniem, że zwyczajnie brakuje miejsca na kolejne regały dla sprzedających swoje rzeczy.Wybór nowej lokalizacji padł na Centrum Handlowe Marywilska 44. Właściciele zaplanowali otwarcie już 14 kwietnia i zapowiadają wiele atrakcji. Oprócz powitalnego ciasta i wyśmienitego poczęstunku inspirowanego duńską kuchnią, klienci otrzymają również voucher uprawniający do tygodniowego, darmowego wynajmu regałów i do wysokich zniżek w kolejnych tygodniach. – Proponujemy już dziś przejrzeć szafy i schowki, zrobić wiosenne porządki i wreszcie odzyskać przestrzeń w domu.

Może kurzą się tam zabawki dziecka? Zapomniane gry lub stary aparat fotograficzny? Niechciany prezent od teściowej? Nieużywane wazony? Nie trzeba tych rzeczy wyrzucać, komuś mogą sprawić prawdziwą radość – mówią zgodnie właściciele.

Data: 14.04.2018, godz. 10:00
Miejsce: Stare na Nowo, sklep na Białołęce
Adres: Marywilska 44, hala F, lokal F157
Szczegóły wydarzenia: Link www
Wstęp wolny... .
Ania Myszkowska Dodał: Ania Myszkowska
Źródło: Ania
Czytano: 239 raz(y)
Ocena artykułu: 0
Kanał RSS Poleć znajomemu Drukuj Dodaj | czytaj komentarze ( 0 )
E-mail znajomego:
Twój e-mail:
Twój komentarz:
Twój podpis:

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarzeRejestracja

Strona główna
Dodaj artykuł
Twoje artykuły
Szukaj artykułu
Regulamin
Kontakt
Cafe news
RSS Świat
RSS Polska
RSS Warszawa
RSS Polityka
RSS Gospodarka
RSS Kultura
RSS Sport
RSS Technologia
RSS Felietony
RSS Komunikacja
RSS Z prasy
RSS Zdrowie

Warszawa e-wawa.pl

Pozostałe

© Warszawa e-wawa.pl 2004-2018
Hosting:webzoom.pl