Warszawa | Strona główna Jesteś niezalogowany
Warszawa e-wawa.pl
 
Serwis informacyjny Warszawa Informacje
1 2 3 4 5 RSS WarszawaZwiększ czcionkęZmniejsz czcionkęOryginalna czcionka
Zdrowy pan, zdrowy pies: na Polu Mokotowskim – warsztaty dla dzieci i młodzieży, wirtualna rzeczywistość. Strefa zdrowia dla dorosłych.
Zdrowy pan, zdrowy pies: na Polu Mokotowskim – warsztaty dla dzieci i młodzieży, wirtualna rzeczywistość. Strefa zdrowia dla dorosłych. Bayer zaprasza do Strefy Zdrowia podczas pikniku rodzinnego „Zawody Latających Psów” na Polu Mokotowskim w weekend 2-3 września.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży
Na młodych uczestników pikniku czekać będą bezpłatne warsztaty przyrodnicze i zdrowotne.
„Bioróżnorodność. Skąd się bierze jedzenie” – to jeden z tematów, które pojawią się na Polu Mokotowskim. Strefa Better Life to również okazja do poruszenia poważnych tematów zdrowotnych w przystępnej formie. Młodzież (od 13 roku życia) będzie mogła poszerzyć swoją wiedzę o profilaktyce nowotworowej w ramach zajęć „Koń trojański i bunt jednej komórki”.

Zdrowy pan: najważniejsza jest profilaktyka
Celem Strefy Zdrowia jest podczas plenerowego weekendu jest również propagowanie wiedzy nt. profilaktyki w zakresie nowotworu prostaty.

Wsparcia przy organizacji strefy udzieliła Fundacja Kapitan Światełko (organizator Movember Polska) oraz organizator projektu Program Edukacji Onkologicznej. W Strefie czytaj dalej Pomiń reklamę.Zdrowia będzie można uzyskać zarówno informacje dotyczące raka prostaty, profilaktyki, badań, jak i vouchery na bezpłatne badanie markera PSA odpowiedzialnego za tę chorobę.

– Według statystyk Krajowego Rejestru Nowotworów, nowotwory gruczołu krokowego są drugą, najczęstszą przyczyną choroby nowotworowej u mężczyzn i stanowią ponad 13% zachorowań – mówi Antoni Rodowicz z Fundacji „Tam i z powrotem” - jednego z organizatorów pierwszego, ogólnopolskiego Programu Edukacji Onkologicznej – Z roku na rok, niestety, wskaźnik ten rośnie. W ostatnich trzech dekadach liczba zachorowań wzrosła około pięciokrotnie.

Dlatego tak ważne jest budowanie świadomości i zachęcanie mężczyzn do systematycznych badań – dodaje.

Strefa Zdrowia „Zdrowy pan, zdrowy pies” będzie dostępna przez cały czas trwania wydarzenia „Latające Psy” na Polu Mokotowskim w dn. 2-3 września w godzinach – od 10 do 18.... .
M.Jędra Dodał: M.Jędra
Źródło: Informacja przysłana (niezweryfikowana)
Czytano: 335 raz(y)
Ocena artykułu: 0
Kanał RSS Poleć znajomemu Drukuj Dodaj | czytaj komentarze ( 0 )
E-mail znajomego:
Twój e-mail:
Twój komentarz:
Twój podpis:

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarzeRejestracja

Strona główna
Dodaj artykuł
Twoje artykuły
Szukaj artykułu
Regulamin
Kontakt
Cafe news
RSS Świat
RSS Polska
RSS Warszawa
RSS Polityka
RSS Gospodarka
RSS Kultura
RSS Sport
RSS Technologia
RSS Felietony
RSS Komunikacja
RSS Z prasy
RSS Zdrowie

Warszawa e-wawa.pl

Pozostałe

© Warszawa e-wawa.pl 2004-2018
Hosting:webzoom.pl