Warszawa | Strona główna Jesteś niezalogowany
Warszawa e-wawa.pl
 
Serwis informacyjny Kultura Muzyka
1 2 3 4 5 RSS WarszawaZwiększ czcionkęZmniejsz czcionkęOryginalna czcionka
Niezwykły koncert AUKSO i Vołosi w Nocnej Strefie Grania XXVI Festiwalu Muzyka w Sandomierzu
Niezwykły koncert AUKSO i Vołosi w Nocnej Strefie Grania XXVI Festiwalu Muzyka w Sandomierzu NSG Group zaprasza na wspólny koncert jednej z najwybitniejszych orkiestr kameralnych w Europie – AUKSO – oraz kwintetu smyczkowego Vołosi. Artyści wystąpią 21 sierpnia 2016 r., w ramach zainicjowanego i wspieranego przez firmę cyklu Nocna Strefa Grania.
W niedzielę, 21 sierpnia 2016 r., orkiestra AUKSO pod batutą Marka Mosia wraz z folkową grupą Vołosi zabiorą uczestników XXVI Festiwalu Muzyka w Sandomierzu w muzyczną podróż po Karpatach. Koncert odbędzie się o godzinie 20.00 na Dziedzińcu sandomierskiego Zamku Królewskiego w ramach cyklu Nocna Strefa Grania, prowadzonego z inicjatywy NSG Group - producenta szkła i produktów szklanych dla budownictwa i motoryzacji, właściciela spółek Pilkington Polska, Pilkington IGP i Pilkington Automotive Poland z siedzibą w Sandomierzu.
We wspólnym programie muzycy zaprezentują zaskakujące aranżacje znanych melodii łącząc klasyczny repertuar z brzmieniami etno. Zespół Vołosi tworzony przez górali z ludowej kapeli - Zbigniewa Michałka (skrzypce), Jana Kaczmarzyka (altówka i gajdy), Roberta Waszuta (kontrabas) – oraz muzyków z akademii, braci Krzysztofa i Stanisława Lasoniów (kolejno: skrzypce i wiolonczela), wpisuje się w nurt nowej muzyki etnicznej i muzyki świata. Twórczość Vołosi została już niejednokrotnie doceniona m.in.

na festiwalu Nowa Tradycja, czy w konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU. Z kolei AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy to jedna z najbardziej cenionych orkiestr kameralnych w kraju, od 20 lat reprezentująca Polskę na europejskiej scenie. czytaj dalej Pomiń reklamę.Grupa, założona przez absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach, wspólnie z dyrygentem Markiem Mosiem, jest wielokrotnym zdobywcą Fryderyków – nagród polskiego środowiska muzycznego – w kategorii Muzyka Symfoniczna i Koncertująca.

„Festiwal Muzyka w Sandomierzu to wyjątkowe dla całego regionu wydarzenie kulturalne, które z wielką przyjemnością od lat wspieramy” – mówi Monika Kuczyńska, dyrektor HR, NSG Group w Polsce.

„Jesteśmy pod wrażeniem zainteresowania, jakim cieszy się zainicjowany przez nas cykl spotkań muzycznych i dumni z udziału w nim takiej klasy artystów jak zespół Vołosi oraz orkiestra AUKSO. Z radością zapraszamy mieszkańców, a także gości na tegoroczny koncert i mamy nadzieję, że kolejne lata utrwalą tradycję Nocnej Strefy Grania na Festiwalu”.
Nocna Strefa Grania i wspólny koncert AUKSO/Vołosi jest częścią XXVI edycji Festiwalu Muzyka w Sandomierzu, który rozpoczyna się 19 sierpnia 2016 roku. To największe w mieście wydarzenie muzyczne, organizowane nieprzerwanie od 26 lat, będące obecnie jednym z ważniejszych spotkań wybitnych osobowości świata muzyki z kraju i zagranicy. Tegoroczną edycję uświetnią znakomici artyści, tacy jak Roby Lakatos - jeden z najlepszych skrzypków świata, Maria Pomianowska, duet harfistki Florence Sitruk z flecistą Łukaszem Długoszem, krakowska grupa muzyczna MAX Klezmer Band, Męski Chór Katedry Patriarchalnej w Bukareszcie „TRONOS” oraz grający na scenie od 45 lat zespół Osjan.

XXVI Festiwal Muzyka w Sandomierzu potrwa do 27 sierpnia 2016 r.... .
Effective PR Dodał: Effective PR
Źródło:
Czytano: 243 raz(y)
Ocena artykułu: 0
Kanał RSS Poleć znajomemu Drukuj Dodaj | czytaj komentarze ( 0 )
E-mail znajomego:
Twój e-mail:
Twój komentarz:
Twój podpis:

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarzeRejestracja

Strona główna
Dodaj artykuł
Twoje artykuły
Szukaj artykułu
Regulamin
Kontakt
Cafe news
RSS Świat
RSS Polska
RSS Warszawa
RSS Polityka
RSS Gospodarka
RSS Kultura
RSS Sport
RSS Technologia
RSS Felietony
RSS Komunikacja
RSS Z prasy
RSS Zdrowie

Warszawa e-wawa.pl

Pozostałe

© Warszawa e-wawa.pl 2004-2018
Hosting:webzoom.pl