Warszawa | Strona główna Jesteś niezalogowany
Warszawa e-wawa.pl
 
Serwis informacyjny Polityka Informacje
1 2 3 4 5 RSS WarszawaZwiększ czcionkęZmniejsz czcionkęOryginalna czcionka
Nie chcą pracować do śmierci
Ponad 17 tys. podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie utrzymania obowiązującego obecnie wieku emerytalnego zebrała rzeszowska „Solidarność”. Podpisy w ramach ogólnopolskiej akcji zbierano w zakładach pracy, na dworcach PKP i PKS oraz w rzeszowskich sklepach. Teraz podpisy trafią do komisji krajowej, a 5 lutego do Sejmu.Rząd chce stopniowego wydłużenia wieku przejścia na emeryturę do 67. roku życia zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, co w ocenie „S” bardziej służy przypodobaniu się światowym agencjom ratingowym, które decydują dziś o losach państw, niż działa na korzyść Polaków. NSZZ „Solidarność” domaga się utrzymania dotychczasowego wieku uprawniającego do przejścia na emeryturę: 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Żeby Sejm mógł zająć się obywatelską propozycją, potrzebnych jest pół miliona podpisów. Szef rzeszowskiej „Solidarności” Wojciech Buczak podkreśla, że głównym powodem, dla którego związek podjął taką inicjatywę, był m.in.

brak konsultacji propozycji rządowych z partnerami społecznymi. W tej sytuacji „S” zdecydowała się wystąpić z własną obywatelską inicjatywą, zapraszając do udziału w niej środowiska przeciwne zmianom czytaj dalej Pomiń reklamę.w systemie emerytalnym. „W naszym przekonaniu to sami obywatele powinni się wypowiedzieć, czy chcą dłużej pracować, bo wiąże się to z wysokością ich przyszłych świadczeń. Rząd zrobił to na własną rękę, tymczasem tak ważna decyzja powinna być konsultowana z partnerami społecznymi, tym bardziej że Polacy, co zresztą pokazują sondaże, nie godzą się na podwyższenie wieku emerytalnego” - wyjaśnia Buczak.

„Szkoda, że PO nie było stać, by podnieść te kwestie w trakcie ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Wówczas wynik byłby zgoła inny i odzwierciedlałby faktyczne poparcie społeczne dla tego ugrupowania” - dodaje. Wszyscy, którzy nie zgadzają się na wydłużenie wieku emerytalnego i chcą w tej sprawie ogólnokrajowego referendum, mogą ze strony www.referendumemerytalne.pl wysłać petycję do premiera Tuska. Na wspomnianej stronie znajduje się specjalny formularz, za pomocą którego można wysłać e-mail na adres Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o treści: „Proszę o wstrzymanie prac nad ustawą o podniesieniu wieku emerytalnego do czasu przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w tej sprawie.

Polacy mają prawo do wypowiedzenia się w tej sprawie”.... .
Roman Świejski Dodał: Roman Świejski
Źródło: www.pis.org.pl
Czytano: 100 raz(y)
Ocena artykułu: 0
Kanał RSS Poleć znajomemu Drukuj Dodaj | czytaj komentarze ( 0 )
E-mail znajomego:
Twój e-mail:
Twój komentarz:
Twój podpis:

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarzeRejestracja

Strona główna
Dodaj artykuł
Twoje artykuły
Szukaj artykułu
Regulamin
Kontakt
Cafe news
RSS Świat
RSS Polska
RSS Warszawa
RSS Polityka
RSS Gospodarka
RSS Kultura
RSS Sport
RSS Technologia
RSS Felietony
RSS Komunikacja
RSS Z prasy
RSS Zdrowie

Warszawa e-wawa.pl

Pozostałe

© Warszawa e-wawa.pl 2004-2018
Hosting:webzoom.pl