Warszawa | Strona główna Jesteś niezalogowany
Warszawa e-wawa.pl
 
Serwis informacyjny Sport Informacje
1 2 3 4 5 RSS WarszawaZwiększ czcionkęZmniejsz czcionkęOryginalna czcionka
Doświadczenie vs. entuzjazm - trening gwiazd sportu z młodymi zawodnikami z woj. mazowieckiego
Dudek, Radecka, Siódmiak, Urbaś i Jankowski to nazwiska sportowców, którzy dzięki swoim osiągnięciom zapisali się na kartach historii polskiego sportu. Swoje doświadczenie postanowili przekazać ponad 160 młodym sportowcom podczas 8. Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange. Wspólny trening odbędzie się w czwartek 17 listopada w hali OSiR Włochy w Warszawie.

Wyniki badań wskazują, że dzieci regularnie uprawiające sport są zdrowsze i lepiej radzą sobie ze stresem. Znacznie szybciej nawiązują relacje z rówieśnikami oraz osiągają lepsze wyniki w nauce . Regularna aktywność fizyczna uczy je dyscypliny i odwagi, a także motywuje do mierzenia się z różnymi wyzwaniami. Mimo to sprawność fizyczna młodych ludzi w Polsce z roku na rok się pogarsza . Dlatego Orange Polska od 2014 roku prowadzi program Kluby Sportowe Orange, który promuje aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród lokalnych społeczności.- Jestem w programie od samego początku i widzę jak ogromny postęp udało się osiągnąć każdemu z klubów. Zawodnicy garną się do sportu i zachęcają do tego samego zarówno swoich rówieśników jak i starszych: rodziców, a nawet dziadków. My chcemy podtrzymać tę motywację i stworzyć warunki do dalszego rozwoju. Dlatego już niedługo spotkamy się z zawodnikami z kolejnych dwunastu klubów, podczas ostatnich w tym roku, ósmych Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange – mówi Jerzy Dudek, ekspert merytoryczny programu.

Obecnie 100 klubów objętych programem bierze udział w regionalnych rozgrywkach.

To kolejna (po „Pucharze Orange”) możliwość dla młodych sportowców do poznania zawodników z pozostałych klubów oraz bezpośredniej rywalizacji. Spotkanie w Warszawie to wyjątkowa okazja dla podopiecznych programu do wspólnego treningu z Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Marcinem Urbasiem i Tomaszem Jankowskim.

Na potrzeby Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange, eksperci opracowali specjalne konkurencje. Niwelują one różnice wiekowe pomiędzy dziećmi i dodatkowo rozwijają je poza dyscypliną, którą na co dzień trenują.

Każde sportowe wyzwanie, z którym mierzyć się będą młodzi zawodnicy łączy w sobie elementy piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i lekkoatletyki.

- Realizujemy rozgrywki w taki sposób, aby wszyscy zawodnicy czuli się docenieni. Każdy otrzyma pamiątkowy medal, z każdym w trakcie czytaj dalej Pomiń reklamę.spotkania wymieniamy podania, przybijamy piątki i robimy zdjęcia. Chcemy, żeby rozgrywki były dla nich fajną przygodą i dobrą zabawą. Doskonale pamiętam jak wyjątkowe było dla mnie moje pierwsze spotkanie z profesjonalnym sportowcem oraz możliwość wysłuchania jego rad.

Chcę sprawić, aby każdy z zawodników mógł poczuć się równie wyjątkowo – mówi Milena Radecka, ambasadorka programu Kluby Sportowe Orange.

Warszawa będzie ósmym miastem, które w tym roku odwiedzą trenerzy, eksperci i ambasadorzy programu, aby przeprowadzić rozgrywki dla klubów.

Uczestnicy Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange w Warszawie:
UKS Jagiellończyk – Jedlnia, woj. mazowieckie
SKS Janowe Biedronki – Gzowo, woj.

mazowieckie
KS Orzełek – Parysów, woj. mazowieckie
UKS Jedlanka – Jedlińsk, woj. mazowieckie
GKS Góra – Nowa Góra, woj. mazowieckie
UKS CINIS-TAK – Łazy, woj.

mazowieckie
UKS Olimpijczyk Białowieża – Białowieża, woj. podlaskie
KSO Sokół – Łączna, woj. świętokrzyskie
KS ORIONE – Ostojów, woj. świętokrzyskie
UKS Rozogi – Rozogi, woj.

warmińsko-mazurskie
UKS przy Gimnazjum w Giżycku – Giżycko, woj. warmińsko-mazurskie
UKS Dziewiątka – Puławy, woj. lubelskie

Harmonogram Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange w Warszawie (17.11.2016):
Ośrodek Sportu i Rekreacji Włochy, ul. Gładka 18, 02-172 Warszawa
10.00 – 10.30 – przyjazd drużyn, powitanie, losowanie grup
10.30 – 12.30 – I faza rozgrywek
12.30 – 13.30 – przerwa w rywalizacji (uczestnicy idą na lunch, w tym samym czasie odbywają się warsztaty trickboardowe)
13.30 – 14.00 – aktywności sportowe z udziałem Ambasadorów KSO
14.00 – 15.40 – II faza rozgrywek, na zakończenie mecz Ambasadorzy i trenerzy Orange kontra zawodnicy
15.40 – 15.50 – ceremonia wręczenia pucharów, medali pamiątkowych i zakończenie turnieju
15.50 – 16.00 – zakończenie Regionalnych rozgrywek KSO (autografy i wspólne zdjęcia z Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowskim i Marcinem Urbasiem)

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

Partnerem programu została firma New Balance.

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl.... .

Zuzanna&. Dodał: Zuzanna&.
Źródło: Infomracja przysłana
Czytano: 109 raz(y)
Ocena artykułu: 0
Kanał RSS Poleć znajomemu Drukuj Dodaj | czytaj komentarze ( 0 )
E-mail znajomego:
Twój e-mail:
Twój komentarz:
Twój podpis:

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarzeRejestracja

Strona główna
Dodaj artykuł
Twoje artykuły
Szukaj artykułu
Regulamin
Kontakt
Cafe news
RSS Świat
RSS Polska
RSS Warszawa
RSS Polityka
RSS Gospodarka
RSS Kultura
RSS Sport
RSS Technologia
RSS Felietony
RSS Komunikacja
RSS Z prasy
RSS Zdrowie

Warszawa e-wawa.pl

Pozostałe

© Warszawa e-wawa.pl 2004-2018
Hosting:webzoom.pl